قوانین

قوانین مشارکت در انجمن ها
انجمنهاي هايپركلابز يك محيط عمومي جهت بحث و تبادل نظر به صورت آفلاين ميان كاربران باشگاه در باره موضوعات مختلف است. لذا ارائه نظرات و تجربيات شخصي در صورتي كه مخالف قوانين و عرف نباشد بلامانع بوده و احترام به نظرات كاربران پيش فرض هايپركلابز در انجمنهاست.
ثبت نام شما در هايپركلابز به منزله پذيرش تمام قوانين ذكر شده مي باشد و با افراد خاطی مطابق قوانين برخورد خواهد شد .
- قوانين ارسال بحث ها :
نمايش بحث در انجمن هاي هايپركلابز مستلزم تائيد مدير آن انجمن مي باشد.لذا جهت تائيد بحث جديد موارد زير را رعايت بفرمایيد: - زبان رسمي اين انجمن فارسي است،لذا از نوشتن با رسم الخط هاي ديگر جز فارسي جدا خود داري نماييد. بديهي است بحثي كه به رسم الخط ديگري جز فارسي مطرح شود تائيد نخواهد شد. - مواردي كه در انجمنها مطرح مي شود صرفا سوالات و يا بحثهايي است كه كاربران درخصوص مسائل مختلف دارند . در صورتي كه كاربري قصد اطلاع رساني به صورت مقاله و اخباري درباره موضوع خاصي به ديگر كاربران را دارد مي تواند از طريق ساخت مقاله جديد در مقالات هر بخش اقدام نمايد.
- برای بوجود آوردن بحث جدید حتما انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن موضوعات و بحث های غیر مرتبط با عنوان انجمن خودداری کنید. هايپركلابز در حال حاضر شامل 4 انجمن در زمینه هاي آشپزي ، سلامتي ،سبك زندگي و فوتبال است كه بحث بوجود آمده در هر انجمن بايد متناسب با دسته بندي هاي موضوعي آن انجمن باشد.بحثهايي كه خارج از زمينه اين انجمنها باشد تائيد نخواهد شد.
- قبل از طرح هرگونه بحث, با استفاده از جستجو در باشگاه از اينکه سوال مورد نظر شما قبلا مطرح نشده باشد اطمينان حاصل فرمائيد.
- کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و بحث های خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند . موضوع و محتواي بحث بايد غني بوده و مفهوم را به درستي اطلاع رساني كند. حتی الامكان ارائه توضيحات مختصري كه سوال و مشكل را واضح تر مي سازد در غني سازي بحث موثر خواهد بود.
- عنوان بحث نبايد طولاني بوده و بايد طوري انتخاب شود كه كاربر هنگام مشاهده عنوان بحث از موضوع آن مطلع شود. راهنمایی در این زمینه : برای انتخاب موضوع می توانید از کلمات کلیدی سوال خود استفاده کنید.
- براي تائيد بحثها در صورتي كه دو كاربر در يك دوره زماني يك موضوع را به صورت مشابه ارسال كرده باشند حق تقدم با كاربري است كه آن بحث را زودتر بوجود آورده باشد مگر اينكه بحث كاربر اول از نظر محتوا بسيار ضعيف تر از كاربر دوم باشد. در اين صورت اولويت با بحثي است كه محتواي غني تري براي بحث با ديگر كاربران داشته باشد.
- قوانين ارسال پاسخ ها :
- زبان رسمي اين انجمن فارسي است،لذا از نوشتن با رسم الخط هاي ديگر جز فارسي جدا خود داري نماييد.
- انجمن هاي هايپركلابز يك محيط آزاد براي تمامي اغشار جامعه است بنابراين ممكن است سوالي باشد كه به نظر عده اي از كاربران بسيار ابتدايي باشد هنگام جواب دادن به سوالات از بکارگیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید.
- لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از اقدام به پاسخگویی آن خودداری نمایید، و چنانچه بهنگام مطالعه پاسخی اگر به نظر شما بهترین پاسخ جلوه نمود از طریق رای دادن به آن پاسخ در مشخص نمودن بهترین پاسخ مشارکت نمایید.
- هرگونه پاسخی که موجب انحراف بحث ها از مسیر اصلی انجمن بشود، ممنوع است. تشخیص این موضوع با مدیران خواهد بود کاربران نیز موظف هستند از بحث های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری کنند. در صورتی که کاربری باعث انحراف بحث های ارسالی شما شد می توانید، اقدام به بستن بحث خود نمایید.
- هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده ي نويسنده ي آن است و بيانگر نظر و عقيده ي مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن و سایت نيست. بديهي است مسئوليت تمامي مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنهاست
- رعايت احترام به كاربران باشگاه در هر شرايطي جز اصول اوليه هايپركلابز است و هر گونه بی احترامی به كاربران دیگر ، مدیران و مسئولان سایت و هر قشر یا فرد دیگر مجاز نیست و موازین و شئونات اخلاقی می بایست رعایت گردد.
- بحث در مورد دين ، سياست ، مذهب ، مقدسات در هر نوع و روش آن ( چه موافق و چه مخالف ) تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.
- هرگونه فعالیت بصورت خرید و فروش یا به اشتراک گذاری کالاها و تبلیغات بر خلاف قوانین می باشد.
- از فرستادن پست یا پاسخ صرفا" با متن تشکر و امثال آن و ارسال عين پاسخ كاربران ديگر در بحث به عنوان پاسخ خود به جهت حفظ نظم و یکپارچگی انجمن خودداری فرمایید .
- هر گونه نقل قول و استفاده از منابع علمي و... تنها با ذکر منبع مجاز است .
- قوانين عمومي انجمن ها :
- مدیران باشگاه به هیچ وجه در مسائل و دعوا های کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و باید بیرون از محیط انجمن به دعوای خودشان رسیدگی کنند و از آوردن دعوا به بحث ها و پاسخ ها به شدت پرهیز کنند در غیر این صورت به آنها اخطار و بحث مربوطه حذف خواهد شد و در صورت تکرار این موضوع نسبت به مسدود سازی کاربری فرد خاطی اقدام خواهد شد.
- چنانچه یک کاربر در رابطه با هریک از قوانین ذکر شده بی اعتنا باشد و از آنها سرپیچی نماید، کاربران می توانند موضوع را از طریق بخش گزارش تخلف یا تماس با ما به مدیریت سایت انتقال دهند. مدیران انجمن ها تنها افرادی هستند که مجاز به برخورد مستقیم با کاربران می باشند و سایر کاربران نمی بایست بطور مستقیم با یکدیگر در برخورد باشند.
- هيچ يك از كاربران مجاز به زیر سوال بردن فرد ایجاد کننده بحث نیستند چنانچه نسبت به بحث یا پاسخی معترض هستید و يا ابهامي داريد می توانید ازطریق لینک گزارش تخلف، تماس با ما و يا ارسال گزارش تخلف به باكس مدير باشگاه نسبت به ارائه اعتراض خود اقدام نمایید.
- مديران دسترسي هاي لازم براي ويرايش و پاك كردن بحث ها و پاسخ ها و محدود كردن كاربران خاطي را دارند و براي فعاليت هاي مديريتي ملزم به پاسخ گويي به كاربران نيستد.
- در صورتي كه تشخيص داده شود فعاليت هاي يك كاربر بر خلاف قوانين يا مصالح انجمن بوده و هدف هاي تخريبي خاصي را دنبال ميكند ، كاربري وي پس از اخطار مسدود خواهد شد.
-در صورتي كه كاربري در پاسخها قوانين را رعايت نكرد كاربران ديگر ميتوانند با دكمه گزارش تخلف ، تخلف كاربر متخلف را به اطلاع مديران باشگاه برسانند. در اين صورت كاربر خاطي پيغام اخطار دريافت كرده و در صورت صلاحديد پاسخ وي از باشگاه حذف خواهد شد. و چنانچه مایل نیستید مطالب منتشر شده توسط فرد خاطی را من بعد در باشگاه مشاهده نمایید اقدام به بلاک کردن کاربر خاطی نمایید تا دیگر مطالب منتشر شده توسط ایشان به شما نمایش داده نشود (در صورت انصراف از این موضوع می بایست از بخش تنظیمات امنیتی اقدام به حذف کاربر بلاک شده نمایید تا مجدد بتوانید بحث های ایشان را مشاهده نمایید)
- نحوه امتيازدهي به بحث ها و پاسخهاي هر فرد در انجمن مطابق متن ضوابط و جوايز اعلام شده در صفحه مربوطه مي باشد.
- بديهي است در صورتي كه هريك از كاربران قوانين فوق را رعايت ننموده و نسبت به اخطار مديران باشگاه بي توجه باشند بنا به صلاحديد كاربري آنها به صورت موقت مسدود و در صورت تكرار پس از طي كردن دوره با دريافت اخطار سوم به صورت كامل مسدود شده و ادامه فعالیت و کسب امتیاز برای ایشان امکان پذیر نخواهد بود.