club

صفحه های کلوب

صفحه اول

دوچرخه تاشوی برقی مجهز به اینترنت

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
دوچرخه تاشوی برقی مجهز به اینترنت

طراحان انگلیسی دوچرخه تاشو جدیدی طراحی کرده‌اند که با کمک یک موتور کوچک تعبیه شده در چرخ جلو، امکان حرکت با سرعت 25 کیلومتر در ساعت را برای دوچرخه‌سوار فراهم می‌کند.

در دوچرخه‌های معمولی به مرور زمان، زنجیر چرخ کشیده، زنگ زده و خراب می‌شود که باعث کاهش 50 تا 60 درصدی بهره‌وری دوچرخه می‌شود.

اما دوچرخه تاشوی Jive bike فاقد زنجیر چرخ بوده و به‌جای آن ترکیبی از شفت و دیسک تسمه درون یک قاب قرار داده شده است؛ حدود 95 درصد انرژی تولید شده از طریق پدال زدن نیز به چرخ جلو منتقل می‌شود.

بدنه دوچرخه از جنس آلومینیوم ساخته شده است که براحتی جمع می‌شود؛ یک باتری پلیمر لیتیوم که در مدت دو ساعت شارژ می‌شود، نیاز برق ترمزهای دیسکی هیدرولیک و ارتباط بی‌سیم تلفن همراه هوشمند از طریق بلوتوث را تأمین می‌کند.

موتور کوچک برقی 250 وات در توپی چرخ جلو تعبیه شده است؛ با کمک این موتور و شارژ کامل باتری، امکان پیمودن 30 کیلومتر در حالت تمام برقی (مشابه اسکوتر) فراهم می‌شود؛ وضعیت‌های نیمه برقی و بدون استفاده از موتور نیز برای دوچرخه در نظر گرفته شده است.

یک رایانه کوچک Arduino در داشبورد جلوی دوچرخه نصب شده است که امکان اتصال به تلفن همراه را از طریق برنامه نرم‌افزاری Jive فراهم می کند؛ نقشه‌های گوگل، سرعت‌سنج، کیلومتر شمار، میزان کالری سوزانده شده و سایر اطلاعات مفید بر روی رایانه قابل دسترسی است.

تاکنون بیش از 4500 دوچرخه برقی Jive bike با قیمت 2500 دلار سفارش داده شده‌اند، اما با شروع تولید تجاری از تابستان 2015 این محصول با قیمت 3200 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

ساير تصاوير

دوچرخه تاشوی برقی مجهز به اینترنت
منبع :http://websavar.ir/fa/news/3829/%D8%AF%D9%88%DA%86...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

مطالب مرتبط