club

چگونه تیرگی اطراف چشم را برطرف کنیم

مرضیه شریفی 7 سال پیش
چگونه تیرگی اطراف چشم را برطرف کنیم

چگونه تیرگی اطراف چشم را برطرف کنیم؟
برخی از دلایل تیرگی اطراف چشم: کمبود خواب، افزایش سن، خشکی پوست، کار با کامپیوتر، گریه، استرس های ذهنی و فیزیکی می باشد. اگر تیرگی اطراف چشم شما به مسائل پزشکی مربوط نمی شود، می توانید به منظور برطرف شدن آن از ترکیبات طبیعی زیر استفاده کنید:

روغن بادام
روغن بادام به منظور مراقب از پوست اطراف چشم بسیار مفید و موثر می باشد. شما می توانید از این روغن به صورت منظم هر شب قبل از خواب در اطراف چشم استفاده کنید و هنگام صبح آن را بشویید. به این ترتیب تیرگی ها به تدریج ناپدید می شوند.

خیار
خیار حاوی ترکیباتی است که تیرگی اطراف چشم را برطرف می کند. خیار را به صورت حلقه ای برش دهید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار داده تا خنک شود، سپس برش های خیار را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی چشم هایتان قرار دهید.

سیب زمینی
از سیب زمینی به عنوان سفید کننده طبیعی استفاده می شود، به این ترتیب سیب زمینی علاوه بر رفع تیرگی دور چشم، موجب رفع پف زیر چشم نیز می گردد. سیب زمینی را در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس آن را رنده کنید و آب سیب زمینی را با پنبه بر روی پف و تیرگی زیر چشم بمالید. پس از مدت زمان ۱۵ دقیقه آن را با آب سرد بشویید.

گلاب
گلاب ترکیبی با تاثیر قوق العاده بر روی پوست است. گلاب علاوه بر بازسازی و ترمیم پوست در مدت زمان کمتر از چند دقیقه، موجب رفع تیرگی و پف زیر چشم نیز می گردد. پنبه را به گلاب آغشته کنید و بر روی پوست بمالید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست باقی بگذارید. این روش را ۲ بار در هفته تکرار کنید.

آب لیمو
آب لیمو به طور عمده از ویتامین C تشکیل شده است که موجب سفیدی پوست و رفع تیرگی های دور چشم می گردد. پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و به پوست زیر چشم بمالید. پس از مدت زمان ۱۰ دقیقه آن را با آب بشویید. این روش را هر روز به مدت ۱۴ روز تکرار کنید.

روغن نارگیل
روغن نارگیل برای مراقبت از پوست، به ویژه پوست اطراف چشم مناسب می باشد. پوست اطراف چشم را با چند قطره روغن نارگیل به آرامی ماساژ دهید. با این روش تیرگی ها بزودی رفع خواهند شد.

منبع :http://golestan.hyperclubz.com
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 2 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
شهرام ایرانی شهرام ایرانی سلام خوب بود ممنون
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب