club

فوايد نوشيدن آب در پاييز

مرضیه شریفی 7 سال پیش
فوايد نوشيدن آب در پاييز

کرم مرطوب کننده ارزان برای فصل پاییز

فصل پاییز یکی از فصول سال است که در عین اینکه زیبا و رنگا رنگ است اما برای پوست یک مقدار شرایط سختی را ایجاد می کند. پوست بدن بویژه پوست دست ها و صورت در این فصل دچار خشکی مي‌شود كه بايد از مرطوب کننده های خوب برای رفع این مشکل استفاده کرد. اما گاهی ما به سراغ کرم های گران قیمت برای این کار می رویم و ممکن است نتیجه مطلوب را هم نگیریم. اما ما در این مطلب یک نرم کننده پوست طبیعی و البته ارزان قیمت را برای شما معرفی کرده ایم که امید داریم این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. این مرطوب کننده طبیعی آب است. آب واقعا مایه حیات است و باید خدا را به خاطر این نعمت شاکر باشیم و در مصرف آن نهایت دقت را داشته باشیم.

کرم مرطوب کننده ارزان برای فصل پاییز
فصل پاییز و تأثیر آن بر پوست
همه فصول سال هر کدام انواع مختلف تاثیر را بر پوست دارند. یکی از این فصول فصل پاییز است. در فصل پاییز به خاطر تغییر درجه حرارت و رطوبت محیط و نحوه تابش نور آفتاب، نیاز به انواع کرم های مرطوب کننده می باشد. اما آب به راحتی می تواند کار همان کرم های گران قیمت را در فصل پاییز انجام دهد.

دلیل اهمیت نوشیدن آب در فصل پاییز چیست؟
در خصوص اهمیت نوشیدن آب بارها و بارها گفته شده است مثلا متخصصان سلامت و پزشکان معتقدند که به طور منظم باید حداقل ۳۵ سی سی آب به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در فصل پاییز نوشیده شود؛ یعنی به طور میانگین روزی ۲ تا ۳ لیتر آب باید مصرف شود. دلایل اصلی مصرف آب در این فصل به چهار مورد زیر خلاصه می شود.

آب یک نرم کننده واقعی برای فصل پاییز:
اگر به دنبال یک نرم کننده واقعی هستید با ما در ادامه همراه باشید. در فصل پاییز به خاطر تغییر درجه حرارت و رطوبت محیط و نحوه تابش نور آفتاب، نیاز به انواع کرم های مرطوب کننده می باشد. اما آب به راحتی می تواند کار همان کرم های گران قیمت را در فصل پاییز انجام دهد. در واقع مصرف کافی آب می تواند با تامین مایعات داخل و خارج سلولی باعث شود تا سلول های پوست لطیف شده و در سرمای فصل پاییز به راحتی دچار خشکی و ترک خوردگی نشوند.

آب اشتها را کنترل می کند
آب برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است. مطالعات محققان علوم تغذیه نشان داده که بطور طبیعی عبور از فصل تابستان و ورود به فصل پاییز ناخودآگاه باعث می شود که به دلیل کاهش دمای محیط تمایل بدن به مصرف مواد غذایی و باطبع آن احساس اشتها افزایش یابد. اما نوشیدن آب در طی روزهای پاییزی می تواند با پرکردن معده و جذب آن توسط بدن این حس کاذب اشتها را به طور قابل ملاحظه ای کنترل نماید.

یک نقش مهم دیگر آب برای بدن ضد نفخ بودن آن است
اگر دچار نفخ شکم هستید آب نوشیدن را فراموش نکنید. نفخ یک مشکل رایج در بین برخی مردم می باشد که می تواند در کلیه فصول مشاهده شود. اما مصرف منظم آب در روز باعث جلوگیری از احتباس گاز و مواد غذایی در داخل معده و روده و پیشگیری از بروز نفخ می شود.

آب سوخت و ساز بدن را تقویت می کند
مصرف آب قبل و بعد از هر فعالیت بدنی می تواند میزان سوخت و ساز بدن را تقویت نماید. هوای سرد هم یکی از عواملی است که می تواند بر میزان سوخت و ساز بدن تاثیرگذار باشد و باعث بهم خوردن میزان سوخت و ساز شود. اما مصرف منظم آب حداقل به میزان ۸ تا ۱۰ لیوان در روز می تواند به راحتی وضعیت سوخت و ساز را در حد تعادل نگهدارد.

پس سعی کنید تا در فصل پاییز همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و جرعه جرعه آن را بنوشید تا از منافع چهارگانه فوق به خوبی سود ببرید.

منبع :http://golestan.hyperclubz.com

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب