club

روغنی که برای قلب مفید است

gole yas 7 سال پیش
 روغنی که برای قلب مفید است

روغن سبوس برنج محصولی شگفت انگیز است که از پوسته خارجی و قهوه ای رنگ برنج تهیه می شود. تنها هشت درصد از مقدار برنج آسیاب نشده را پوسته یا سبوس تشکیل می دهد اما همین مقدار حاوی ۱۵ تا ۲۰ درصد روغن است.

خواص تغذیه ای روغن سبوس برنج

- ارزش تغذیه ای روغن سبوس برنج به دلیل وجود اسیدهای چرب ضروری بالا است. نتایج تحقیقات نشان داده اند، گنجاندن این روغن در رژیم غذایی باعث کاهش چشمگیر کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب خون می شود.

- تندی اکسایشی ( طعم تندی که به علت اکسیداسیون روغن ایجاد می شود) معمول ترین نوع فساد روغن است که پس از واکنش اسیدهای چرب غیر اشباع با اکسیژن نمایان می شود. سبوس برنج به دلیلی وجود آنتی اکسیدان های مختلف از نظر پایداری اکسیداسیونی بسیار عالی است.

- از جمله آنتی اکسیدان های موجود در روغن سبوس برنج می توان به ویتامین ای و اوریزانول اشاره کرد. وجود این آنتی اکسیدان ها برای طولانی مدت پایداری اکسیداسیون را در درجه حرارت های مختلف حفظ می کنند و باعث ماندگاری بالای غذاهای پخته شده می شوند.

- از آنجا که این روغن نقطه دود بالاتری نسبت به سایر روغن های گیاهی دارد (257-245 درجه سانتی گراد) استفاده از آن برای مصارف پخت و پز راحت است.

کاربردهای روغن سبوس برنج

روغن تصفیه شده سبوس برنج با رنگ روشن و طعم مطلوب ، روغن مناسبی برای تولید سس مایونز و مارگارین سازی و مصرف در سالادهاست.

منبع :http://qudsonline.ir/detail/News/294325
5 نفر این را می پسندند
مشاهده 3 دنبال کننده
در حال نمایش 4 دیدگاه از 4 دیدگاه
رضا اژدری رضا اژدری تندی اکسایشی بسیار جالب بود ممنونم
6 سال پیش
فرهاد وثوقي فرهاد وثوقي خیلی عالی بود ولی ایکاش زودتر فهمیده بودم بازم ممنونم از مدیر
6 سال پیش
نينا دستپاک نينا دستپاک حتي الامكان از روغن كمتر استفاده شود بهتر است.روغن هسته انگور نيز بسيار مفيد است
7 سال پیش
نينا دستپاک نينا دستپاک تشكر. اصلا قبلا نشنيده بودم.ياد گرفتم
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب