club

پستانک دادن به نوزاد

پستانک دادن به نوزاد

اگر قصد دارید به نوزادتان پستانک بدهید این نکات را به یاد داشته باشید:

قبل از معرفی پستانک به نوزاد صبر کنید تا ابتدا شیردهی‌تان به طور کامل برای نوزاد جا بیفتد: صبور باشید! اگر خودتان به نوزاد شیر می‌دهید، ممکن است چند هفته طول بکشد تا برنامه شیر خوردن نوزادتان منظم شود. انجمن متخصصان اطفال توصیه می‌کنند که 4 تا 6 هفته پس از تولد نوزاد صبر کنید و بعد به او پستانک دهید.
از پستانک به عنوان راهکار اولیه برای آرام کردن نوزاد استفاده نکنید.
گاهی اوقات تغییر موقعیت یا تکان دادن نوزاد می‌تواند او را آرام کند. پستانک را تنها پس از اتمام شیر به نوزاد یا بین زمان‌های شیردهی به او بدهید. اجازه ندهید نوزاد تمام روز را از پستانک استفاده کند.
از انواع سیلیکونی، یک تکه (نه پستانک‌های چند بخشی- با چند بخش جدا شونده) و قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی استفاده کنید. پستانک‌هایی که از 2 بخش تشکیل شده‌اند، در صورت شکستن ممکن است خطر خفگی را در پی داشته باشند. وقتی که یک نوع مناسب از پستانک را پیدا کردید، چند عدد از آن را خریداری کرده و برای نوزاد کنار بگذارید.
اجازه دهید نوزاد خودش تعیین کند که می‌خواهد چه زمانی از پستانک استفاده کند. اگر نوزادتان علاقه‌ای به استفاده از پستانک نشان نمی‌دهد آن را در زمان دیگری به او معرفی کنید یا در کل به او پستانک ندهید. در حالتی که نوزاد خوابش می‌برد و پستانک از دهانش بیرون میفتد، آن را دوباره در دهان او قرار ندهید.
پستانک را تمیز نگه دارید: قبل اینکه پستانک را به نوزاد بدهید آن را به طور کامل تمیز کنید. تا قبل از 6 ماهگی که سیستم ایمنی بدن نوزادتان کامل شود، به طور مداوم پستانک را بجوشانید یا آن را برای شستشو در ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. پس از 6 ماهگی تنها شستن با آب و صابون کافی است. بر این میل که پستانک را در دهان خود قرار داده و تمیز کنید غلبه کنید! این کار باکتری‌های دهان‌تان را به نوزاد منتقل می‌کند.
به پستانک ماده شیرین‌کننده نزنید.
نکات ایمنی روی بسته‌بندی پستانک را رعایت کنید و تاریخ انقضاء آن را چک کنید.
هر چند وقت یک‌بار پستانک را عوض کنید. از انواع مناسب برای سن نوزادتان استفاده کنید. در صورت مشاهده پارگی، تخریب یا شل شدن بخشی از پستانک، آن را دور انداخته و با پستانک جدید تعویض کنید. مرقب آویز پستانک باشید. پستانک هیچ‌گاه نباید بندی بلند داشته باشد (زیرا ممکن است دور گردن نوزاد پیچیده و موجب خفگی او شود).همه چیز درباره مراقبت از نوزاد را اینجا بخوانید. نکاتی اساسی را نیز درباره شیشه شیر بدانید تا از بیمار شدن نوزاد با آلودگی شیشه شیر جلوگیری کنید.

منبع :http://www.parsegard.com/childchildcare/%D9%BE%D8%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب