club

صفحه های کلوب

صفحه اول

ته چین مرغ

عزت اخته 6 سال پیش
ته چین مرغ

مواد لازم براي پخت ته چين مرغ:
برنج 3 لیوان . تخم‌مرغ 3 عدد . زرشک 1 لیوان . ماست چکیده 1 لیوان . سینه مرغ 2 عدد
کره 5 قاشق غذاخوری . روغن 1/2 لیوان . زعفران دم کرده 5 قاشق‌غذاخوری . نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه: برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد سپس با آب ولرم آبکشی کنید (برنج را زمانی آبکشی کنید که وقتی دانه برنج را میان دو انگشت میفشارید اطراف آن نرم و مغز آن کمی خام باشد).

مرغ را همراه با 3 لیوان آب و نمک و فلفل با حرارت ملایم بپزید تا آب ان تمام شود، پس از پخت مرغ را تکه تکه کنید؛ زرشک ها نیز 1 ساعت در آب خیس کنید سپس در 2 قاشق غذاخوری کره سرخ کنید و مرغ را به آن اضافه نمایید.

برنج های آبکش شده را دو قسمت کنيد یک قسمت از برنج را با تخم مرغ ها، ماست چکیده، 2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده و نصف روغن خوب مخلوط کنید و یک قسمت دیگر برنج را با 3 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده، کمی نمک و نصف دیگر روغن مخلوط نمائید.

دیواره های قابلمه را چرب کنید ، نصف برنج های تخم مرغی را درون ان بریزید و با کفگیر خوب فشار دهید تا مواد خوب فشرده شوند ، لایه ای از مرغ های تکه شده بریزید و کمی زرشک سرخ شده بپاشید ، بقیه برنج های تخم مرغی را روی لایه قبلی گذاشته و فشار دهید تا مواد منسجم شوند.

روی لایه بعدی بقیه تکه های مرغ و زرشک سرخ شده را بریزید سپس برنج زعفرانی را روی مرغ ها بریزید و خوب فشار دهید ؛ باقی مانده کره را داغ کنید و روی برنج ها بریزید ، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید ، بسته به نوع حرارت بین 1 – 2 ساعت برای اماده شدن ته چین زمان مورد نیاز است.

دقت کنید که كيفيت ته چین به ته دیگ آن بستگي زيادي دارد، پس از آماده شدن، ظرف آن را برگردانید، برش زده و جدا جدا سرو نمائید، روی ته چین را با زرشک سرخ شده تزئین کنید.منبع :http://golestan.hyperclubz.com

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب