راههاي درمان پادرد هاي مزمن چيست؟

Taher ... 4 سال پيش

راههاي درمان پادرد هاي مزمن چيست؟ 

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 4 ديدگاه از 4 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران ب داوری ب داوری كفش‌هايتان را در آوريد. هر وقت فرصت مي‌كنيد كفش‌هايتان را در آوريد يا اصلا دمپايي بپوشيد. (اگر بيماري قند داريد، كفش را در نياوريد.) پاها را بلند كنيد. در آخر روز، دراز بكشيد و پاهايتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهيد. اين كار باعث برگشت مايعات جمع شده در پا شده و درد و گاهي نيز تورم و فشار را كاهش مي‌دهد. كفش‌ها را عوض كنيد. عوض كردن نوع كفش در طول روز فشار روي پا را كاهش مي‌دهد. هر وقت مي‌توانيد، كفش راحت‌تر بپوشيد و كفش‌هاي شيك ناراحت را كنار بگذاريد. بعضي رنگ‌هاي صنعتي مصرف شده در كفش و جوراب باعث التهاب تماسي پوست مي‌شود كه خارش، قرمزي و سوزش را به‌دنبال دارد. اگر فكر مي‌كنيد ناراحتي شما ناشي از نوع كفش يا جوراب است، چند روز آن را عوض كنيد تا مطمئن شويد. پا را خيس كنيد. خيساندن پاها به‌مدت 2۰‌دقيقه در روز خوب است (به‌شرطي كه بيماري قند نداشته باشيد. چون اين كار ممكن است پا را خشك‌تر كرده و اگر آب داغ باشد، ممكن است احساس نكنيد و پوست را بسوزانيد). بعد از آن، پا را حتماً با كرم مرطوب كنيد. پا را ماساژ دهيد. ماساژ دادن روزانه پا با كرم مرطوب‌كننده در تسكين درد پاي كساني كه تمام مدت سرپا هستند مؤثر است. كفش مناسب بخريد. وقتي كفش مي‌خريد، حتماً نوع خوب آن را انتخاب كنيد. دقت كنيد: جلو كفش بايد ۱۲‌ميلي‌متر فضاي خالي داشته باشد، پشت پاشنه محكم باشد و پاشنه كوتاه باشد. كفش بندي هم بهتر از كفش بدون بند است. هر دو لنگه كفش را با جورابي كه هميشه از آن مي‌پوشيد با دقت امتحان كنيد. پهن‌‌ترين جاي پا بايد در پهن‌ترين جاي كفش قرار گيرد. هميشه در بعد‌ازظهر كفش بخريد چون در طول روز پايتان ورم مي‌كند. كفش بزرگ بپوشيد. اگر دچار نوروم مورتون هستيد، كفش بزرگ يا كفي مخصوص بپوشيد. براي درد شديد و مداوم پا پزشك ممكن است درمان دارويي يا جراحي براي آزاد كردن عصب را به‌عنوان آخرين راه‌حل پيشنهاد كند.
مي پسندم 3 4 سال پيش
م ه م ه ممنون از دوستان
مي پسندم 0 4 سال پيش
محمد سالاری بنا محمد سالاری بنا با انجام منظم ورزش های تقويتی و کششی، قدرت عضلانی و انعطاف پذيری بافت های اطراف مفصل را بهبود ببخشيده و از بروز ضايعات زانو پيشگيری نماييد. همچنين سعی کنيد حرکات زانو را در دامنه کامل انجام دهيد. اين کار به حفظ دامنه کامل حرکتی مفصل کمک می کند. ورزش های زانو را ابتدا با تعداد کم ( پنج بار ) و دو بار در طول روز شروع کنيد و با بهبود وضعيت جسمانی، تعداد و دفعات تکرار آن را افزايش دهيد. - توصيه می شود که در مراحل ابتدايی، در هر جلسه يک حرکت ورزشی انجام دهيد و اگر حرکتی موجب ناراحتی شما شد، از انجام آن خودداری کنيد. - از انجام ورزش هايی که موجب درد، ناراحتی و تورم زانو می شود، خودداری کنيد، اما بايد درد مفصلی و درد عضلانی که در مراحل اوليه تمرينات ورزشی بروز می کند، تمايز قائل شويد. دردهای عضلانی معمولا" بطور تاخيری، يعنی چند ساعت پس از انجام تمرينات بروز می کنند. اين دردها، به مرور زمان با تداوم برنامه ورزشی از بين می رود. - اگر افزايش وزن داريد، با برنامه های مناسب ورزشی و غذايی، وزن خود را کاهش دهيد. به خاطر داشته باشيد که کاهش وزن موجب کاهش فشار وارده بر مفصل می شود. - از انجام اعمالی نظير بلند کردن اجسام بسيار سنگين و حمل بار به مدت طولانی اجتناب کنيد، زيرا اين کار فشار زيادی بر زانوها وارد می سازد. اگر ناگزير به حمل اجسام سنگين هستيد، عضلات زانو را با ورزش تقويت کنيد و بين فعاليتهای خود، زمانی را به استراحت اختصاص دهيد.
مي پسندم 1 4 سال پيش
محمد سالاری بنا محمد سالاری بنا نکاتی چند برای مراقبت از زانوها : - زانوها نياز به حرکت دارند. تحرك ، به تغذيه مفصل، حفظ قدرت عضلانی و دامنه حرکتی زانو کمک می کند. - اگر به کارهايی اشتغال داريد که ناگزيريد برای مدتی طولانی روی صندلی بنشينيد، ساعتی يک بار از جای خود برخيزيد و پنج دقيقه راه برويد. همچنين هنگام نشستن می توانيد پاشنه های پا را از روی زمين بلند کنيد يا زانوها را صاف نگه داريد. - افرادی که ناچارند مدتی طولانی بايستند، ساعتی چند بار زانوهای خود را خم کنند. همچنين توصيه می شود که در طول روز، چند بار روی پاشنه پا بايستند و چند قدم راه بروند. اين افراد به منظور پيشگيری از زانو درد، بايد از روشهای تقويت کننده زانو استفاده کنند. - بيمارانی که برای مدتی طولانی بستری بوده اند و قادر به راه رفتن نيستند، بايد در طول روز حداقل سه بار انقباضات يا ورزش های ايستايی زانو را انجام دهند. - هنگام خوابيدن به صورت طاق باز، بالش را زير زانوهای خود قرار دهيد. چنانچه به پهلو می خوابيد، بين زانوها بالشی قرار دهيد، اما اگر عادت داريد که بر شکم بخوابيد، ( که عادت نادرستی است و از منظر اسلام نيز مکروه می باشد ) بالش را زير ساق ها بگذاريد.
مي پسندم 1 4 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب