بی خوابی نوزادان

امیر رنجبران 4 سال پيش

        علت بی خوابی نوزادان در 5 ماه اول تولد در چیست؟

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 52 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران ب داوری ب داوری هيچ برنامه مشخصي براي خواب در نوزادان تازه به دنيا آمده وجود ندارد، چون هنوز ساعت دروني بدن آنها به اندازه كافي تكامل نيافته است به‌طور معمول نوزادان در حدود 16 تا 20 ساعت در شبانه روز را مي‌خوابند كه تقريباً به‌طور مساوي بين شب و روز تقسيم مي‌شود. در طول خواب، اغلب نوزادان هر 3 الي 4 ساعت براي شيرخوردن بيدار مي‌شوند و تا زماني كه روند وزن‌گيري آنها به حد قابل قبولي نرسيده باشد، حتي اگر خودشان هم بيدار نشوند بايد هر 3-4 ساعت يك‌بار آنها را بيدار كرد تا شير بخورند. بعد از اينكه وزن كودك به حد قابل قبولي رسيد و معمولاً بعد از 2 هفته از تولد، اگر دوره‌هاي خواب آنها طولاني تر هم باشد، قابل قبول است. البته نبايد دلتان را خوش كنيد . طولاني‌ترين زماني كه ممكن است نوزاد شما پشت سر هم بخوابد، حدود 4-5 ساعت است و بستگي به اين دارد كه قبل از خواب چقدرسير باشد و معده كوچكش در بين دو وعده شير چطور عمل كند.‌ برخي از نوزادان در شب كمتر مي‌خوابند و پدر و مادر آنها كم‌كم به اين نتيجه مي‌رسند كه خواب شب براي آنها فقط مي‌تواند در حد يك رويا باشد؛ ولي اين‌طور نيست و در عرض 3 ماه، كم‌كم خواب كودك بيشتر به طرف شب مي‌رود و در حدود 5 ساعت در روز و 10 ساعت در شب خواهد خوابيد و در بين آن حدود 2 تا 3 بار هم بيدار خواهد شد.‌ هميشه بايد توجه داشته باشيم كه وقتي كه صداي بچه درآمد به معني اين نيست كه او بيدار شده، بلكه بچه‌ها در طول خواب مي‌توانند صداهايي توليد كنند كه شبيه گريه كوتاه باشد. اين صداها نشانه بيدار بودن آنها نيست، حتي اگر بچه در شب بيدار شود، خودش ظرف چند دقيقه مجدداً خواب مي‌رود و بهتر است كه تا صدايي از بچه شنيديد، او را بغل نكنيد و اين فرصت را به او بدهيد كه خودش خوابش ببرد. اگر گريه بچه زير 6 ماه بيش از چند دقيقه طول كشيد، بايد به فكر مشكلات احتمالي او باشيد، مثلاً ممكن است گرسنه باشد، خيس كرده باشد و يا سردش باشد و يا حتي بيمار باشد.‌ وقتي كه كودك بيدار مي شود و مثلاً در اثر گرسنگي يا خيس كردن گريه مي‌كند، بايد بدون اينكه چراغ‌ها را روشن كنيد، در كمال آرامش و بدون سر و صدا، مشكلاتش را برطرف كنيد و سكوت شب را برهم نزنيد. يعني در اين مواقع، نبايد با كودك حرف بزنيد يا او را بازي دهيد. چون بچه كه نمي‌داند ساعت چند است، وقتي چراغ‌ها را روشن كرديد و با او بازي كرديد و حرف زديد، فكر مي‌كند كه بايد بيدار شود.‌در اين دوره سني مي‌توانيد كم‌كم، الگوي خواب را براي كودك خود ايجاد كنيد، بهترين روش اين است كه كودك را در گهواره و يا رختخوابش بخوابانيد و از يك كار تكراري مثل لالايي خواندن يا هرگونه فعاليت آرامش‌بخش براي كمك به كودك براي خواب رفتن كمك بگيريد .اين كار باعث مي‌شود شب‌ها هم كه كودك از خواب بيدار شد، با به كارگيري همان روش كه براي كودك حكم عادت را پيدا كرده به راحتي به خواب برود
مي پسندم 7 4 سال پيش
ف ب ف ب خیلی موضوع جالبیه ممنون
مي پسندم 0 4 سال پيش
محبوبه ع محبوبه ع .......................
مي پسندم 0 4 سال پيش
ش ز ش ز در ماههای اول اختلالات خواب در بعضی کودکان مشاهده می شود ولی اگر این اختلال موجب تغییر رفتار او شده می توانید به پزشک مراجعه کنید.
مي پسندم 0 4 سال پيش
م ه م ه نوزادان گريه مي كنند و هيچ راهي براي خلاصي از گريه آنها وجود ندارد. از آنجا كه نوزاد نمي تواند حرف بزند، گريه او ممكن است براي والدينش نگران كننده باشد و از خود بپرسند "از كجا بفهميم مشكلش چيست؟" فهميدن علت گريه نوزاد ممكن است در آغاز دشوار باشد ولي بايد توجه داشت كه قسمت بزرگي از بچه بزرگ كردن آزمون و خطاست و والدين خيلي زود ياد خواهند گرفت كه چگونه نياز هاي كودك خود را پيش بيني كنند. دلايل زير شايع ترين دلايل گريه نوزاد هستند و نوزاد با گريه خود در واقع مي خواهد مشكلش را به شما بفهماند: چرا كودكتان گريه مي كند من گرسنه ام وقتي ياد بگيريد كه نشانه هاي گرسنه بودن كودك خود (مثل نق نق كردن، سر و صدا راه انداختن و دنبال پستان مادر گشتن هنگامي كه او را در آغوش مي گيريد) را بشناسيد مشكلاتتان در سير كردن او قبل از اينكه گريه كند كمتر مي شود. وقتي كودكتان گريه مي كند اول مطمئن شويد كه گرسنه نيست. شير دادن ممكن است سبب قطع گريه كودك نشود ولي اگر مي خواهد همچنان شير بخورد بگذاريد به خوردن ادامه دهد . بعضي اوقات شيرخواران حتي بعد از اينكه شروع به شير خوردن مي كنند به گريه كردن ادامه مي دهند اما شما به شير دادن ادامه دهيد چون هنگاميكه معده اش پر شود از گريه كردن دست بر مي دارد. پوشكم را عوض كنيد بعضي كودكان به مجرد اينكه به تعويض پوشك نياز داشته باشند سر و صدايشان در مي آيد اما بعضي ديگر اينطور نيستند. در هر صورت اين هم يكي از دلايل گريه كردن كودك است و خوشبختانه هم فهميدن آن راحت است و هم حل كردن آن.
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


ساير بحث ها از امیر رنجبران

ازدواج
انبه
گرما
ایا میدانید؟
کمر