قند عصبی چیست و راه درمان آن

ليلا س 3 سال پيش

قند عصبی چیست و راه درمان آن چیست؟

برچسب ها :قند ,انجمن سلامتي
اين را مي پسندند 0 نفر اين را مي پسندند
اين را دنبال مي كنند مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 5 ديدگاه ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران نوا صادقی نوا صادقی سلام اطلاعاتتون ناقصه.بیماری با این عنوان نداریم.اما کسایی که دیابت دارن وقتی عصبی میشن یا استرس دارن قندشون بالا میره.استرس نقش مهمی تو این بیماری دارهتو افراد سالم خیلی كم پیش میاد هنگام عصانیت قند خونشون بالا بره.این اتفاق بیشتر تو افراد دیاتی پیش میادتنها راهشم اینه سعی كنه عصبانی نشه و تو محیط های پر تنش نباشه
مي پسندم اين را مي پسندند2 3 سال پيش
عليرضا f عليرضا f ممنون
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
درسا مسیحا درسا مسیحا وقتی که شما عصبی میشید عصب سمپاتیک فعال میشود این مویرگها تنگ میشوند و غذا نمیرسونند به سلولهای بتا وقتی که غذا هم نرسید ، این هم انسولین ترشح نمیکنه .
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
درسا مسیحا درسا مسیحا حالا جالب اینجاست که ما بیست و پنج تریلیون سلولی که در خون ما هست ( در مجموع ما هفتاد و پنج تریلیون سلول در بدن داریم که یک سوم آن در جریان خون هست ) فاصله این سلولها با مویرگهای انسان بین بیست و پنج تا پنجاه میکرون هست پس فاصله یک مویرگ تا یک سلول بیست و پنج تا پنجاه هزارم میلی متر هست .که باعث میشه که چون لوزالمعده یک غده برون ریز نیست و درون ریز است یعنی راهی نداره برای بیرون پس این سلولها انسولین را ترشح میکنند و از طریق مویرگها جذب میشه .
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
درسا مسیحا درسا مسیحا دیابت عصبی : درمان آن اینکه عصبی نشیم . حالا میدونید انسان وقتی که عصبی میشه چرا دیابت میگیره ؟ ببینید لوزالمعده انسان سه (نوع) سلول داره که در جزایر لانگرهاست . یکی از سلولها بتا هست ، ۳ تا آنزیم یا سه تا هورمون ترشح میکنه که هورمون انسولین هست ، گلوکاگون هست و سوماتوهیستاتین هست . انسولین برای جذب قند هست ، گلوکاگون برای این هست که اگه یه موقع ما دچار کمبود قند شدیم ، قند را از کبد آزاد میکنه ، سوماتوهیستاتین ، خداوند یه بازرس گذاشته که این دو تا را کنترل کنه . دقت میکنید .
مي پسندم اين را مي پسندند0 3 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب