سرگيجه پس از برخاستن ناگهاني نشانه چيست؟

جعفر نجفي چهر 4 سال پيش
 
0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 58 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران آبتین ماهیار آبتین ماهیار نقل قول از سيما جعفري عمده دلیل این مسئله فشار پایین هستش که با خوردن خوراکیهای خون ساز مثل اسفناج تا حدی می تونه این مشکل رو بر طرف کنه. اما برای این افراد یه نوع خاصی بلند شدن از روی محل خواب توصیه می شه که بروز این مسئله رو تا حدی کمتر می کنه و اون هم اینه که اول به سمت که می خواد بلند بشه به پهلو بشه بعد اگه روی تخت دراز کشیده اول پاهای خودش رو خم کنه بعد به آرومی که شاید حدود 10 20 ثانیه طول بکشه همون طور که پاها رو از تخت می ذاره پایین به آرومی روی تخت بشینه بعد از کمی مکث باز هم به آرومی می تونه از جای خودش بلند بشه. اگر روی زمین هم می خوابه می تونه با کمی تغییر این کار رو بکنه فقط موقع بلند شدن از روی زمین به حالت ایستاده باید خیلی آروم حرکت کنه تا قلب بتونه خون رو به راحتی به مغز برسونه و مشکل سرگیجه و سیاهی چشم براش به وجود نیاد.
مي پسندم 15 4 سال پيش
محمود رضا زرمهر محمود رضا زرمهر چربی خون بالا هم تاثیر داره . ولی دلیل عمده افت ناگهانی فشار خون هست
مي پسندم 0 6 ماه پيش
محمد صالح ظفری محمد صالح ظفری نقل قول از مهشيد طاهري - سرگيجه و عدم تعادل : � سرگيجه و عدم تعادل � يکي از عواملي است که مي تواند باعث سقوط و افتادن شود . سرگيجه علل مختلفي دارد . در صورت داشتن چنين مشکلي ، حتماً به پزشک مراجعه کنيد . گاهي سرگيجه به علت وضعيت بدني خاصي ايجاد مي شود . در اين گونه موارد ، با رعايت توصيه هاي زير مي توان از بروز سرگيجه جلوگيري کرد : * خم کردن سر به عقب - حرکت سر به عقب ، مانند آنچه هنگام نگاه کردن به آسمان يا برداشتن جسمي از طبقات بالاي قفسه پيش مي آيد ،‌ممکن است باعث سرگيجه و عدم تعادل شود . اين امر به علت تغييراتي است که با افزايش سن در بدن ايجاد مي شود . براي پيشگيري از آن ، بهتر است لوازم مورد نياز خود را در طبقات پايين تر قفسه قرار دهيد تا مجبور به خم کردن سر به عقب نشويد . همچنين موقع لم دادن روي مبل يا تکيه به پشتي نيز دقت داشته باشيد که سرخود را خيلي به عقب خم نکنيد. مراقب باشيد که روي مبل يا پشتي خوابتان نبرد ؛ زيرا ممکن است سر در وضعيت نامناسب و خم به عقب قرار گيرد . * بلند شدن ناگهاني - هنگام برخاستن از رختخواب ، ابتدا به آرامي بنشينيد و بعد بايستيد . زيرا بلند شدن ناگهاني نيز مي تواند باعث سرگيجه و سقوط شود . * مصرف خودسرانه داروها - هنگامي که پزشک براي شما داروي خواب آور يا داروي ضدفشارخون تجويز مي کند ، مصرف اين داروها براي شما لازم بوده و به حفظ سلامتي شما کمک مي کند . اما هرگز بدون تجويز پزشک دارو مصرف نکنيد . مصرف خودسرانه داروهاي ضدفشارخون نيز ، مي تواند باعث افت ناگهاني فشارخون شده و موجب سرگيجه و افتادن شود . ********************************* کاملا موافقم کامل و جامع و مفید . . .
مي پسندم 0 4 سال پيش
مجتبی قاسمی مجتبی قاسمی سرگيجه پس از برخاستن ناگهاني مي تواند به علل زير اتفاق بيافتد : 1. يكي از دلايل مي تواند پايين بودن و يا افت فشار خون باشد . 2. كم خوني فرد . 3. ضعف بدن .
مي پسندم 0 4 سال پيش
فرخ جبرائیلی فرخ جبرائیلی نقل قول از زينب عباسي علل سرگيجه پس از برخواستن به دليل كم خوني و ضعف است. *********************************
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 2 3 4 5  ... 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


ساير بحث ها از جعفر نجفي چهر

چگونه ميتوان تاثير سوء آلودگي هوا بر بدن را كاهش داد؟
چرا بايد دندان عقل را كشيد؟
چرا بعضي وقتها عرق سرد ميكنيم؟
چگونه ميتوان عوارض شيمي درماني را كاهش داد؟
آيا كوررنگي منشا ژنتيك دارد؟
كسانيكه صبح خيلي زود از خواب بيدار ميشوند و ديگر نميتوانند بخوابند مشكلشان چيست؟
چگونه ميتوان عوارض ناشي از بيخوابي را بر طرف كرد؟
آيا افزايش وزن در آرتروز تاثير دارد؟
راه درمان تعریق زیاد چیست؟
آيا استفاده زياد از مام ميتواند سرطانزا باشد؟
آيا به اينكه كم خوردن باعث عمر طولاني ميشود اعتقاد داريد؟
ماست پروبيوتيك چه تفاوتي با ماست معمولي دارد؟
علت عرق سرد چيست؟
آيا مردان هم به سرطان سينه مبتلا ميشوند؟
علائم سرماخوردگي ويروسي و غير ويروسي چه تفاوتي با هم دارد؟
سرگيجه تا چه مدت از بين نرود بايد به پزشك مراجعه كرد؟
آيا استفاده زياد از لپ تاپ سرطانزاست؟
وقتي حالت تهوع داريم چه غذايي ميتوانيم مصرف كنيم تا به مشكل برنخوريم؟
علت گرفتن حالت تهوع در ماشين حتي در هواي خنك چيست؟
اين درست است كه افراد افسرده حافظه قوي دارند؟