داروهای چاق کننده؟

حامد کوهستانی 3 سال پيش

چه داروهایی باعث چاقی میشوند؟

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 5 ديدگاه
زینب منجزی زینب منجزی دارهای ضد افسردگی کورتون هاداروهای روان گردان جهت درمان اختلالاتی نظیر اسکیزوفرنی دارهای درمان میگرن دارهای درمان صرع داروهای فشارخون و دیابت
مي پسندم 0 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI ضد افسردگی‌ها:یکی از عوارض نامناسب برخی داروهای ضد افسردگی، افزایش وزن است که این در بیش از ۲۵ درصد از افرادی که ضد افسردگی مصرف می‌کنند دیده می‌شود. اگر ضد افسردگی مصرف می‌کنید و دچار اضافه وزن شده‌اید با پزشک خود مشورت کنید. اما بدانید افرادی که بعد از مصرف داروهای ضدافسردگی دچار چاقی می‌شوند می‌توانند با ورزش وزن خود را به حد ایده‌آل برسانند. دلیل چاقی بعد از ضدافسردگی‌ها آن است که حال عمومی افراد بهتر شده و چون احساس خوبی دارند اشتهای بیشتری پیدا می‌کنند.
مي پسندم 0 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI داروهای ضد التهاب استروییدی مثل پردینزون‌ یکی از عوامل اضافه وزن است. تجمع مایعات در بدن و افزایش اشتها دلیل اصلی چاقی افرادی است که از این داروها استفاده می‌کنند.داروهای دیگری که موجب اضافه وزن می‌شود:داروهای متعدد دیگری هم وجود دارند که با وزن‌گیری و چاقی ارتباط دارند.این داروها شامل داروهای روانگردان که جهت درمان اختلالاتی نظیر اسکیزوفرنی یا اختلالات دو قطبی مصرف می‌شوند، داروهای درمان کننده میگرن، صرع، داروهای فشارخون و دیابت هستند.
مي پسندم 0 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI داروهایی که باعث تشنگی و خشکی لب‌ها می‌شوند، داروهایی هستند که تأثیرات آنتی کولینرژیک دارند، مانند:بسیاری از داروهای ضد افسردگی،داروهای ضد روان پریشی،برخی داروهای ضد فشار خون مانند کلونیدین،برخی تثبیت حالت کننده‌ها مانند لیتیم،تمام آنتی کولینرژیک‌ها ...
مي پسندم 0 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI راه حل چیست؟دکتر هاژژ: این افزایش وزن نه تنها خودش مشکلی به عنوان اضافه وزن را ایجاد می‌کند، بلکه ممکن است باعث ترک درمان توسط بیمار شود. از آنجایی که بازگشت به وزن نرمال مشکل است، بهتر است که از بروز این تأثیر ناخوشایند در بین بیمارانی که سابقۀ اضافه وزن در خودشان یا افراد خانواده شان وجود داشته پیشگیری شود؛ این پیشگیری می‌تواند به وسیلۀ استفاده از رژیم غذایی مناسب با درمان یا انتخاب داروهایی که ضرر کمتری دارند باشد.
مي پسندم 0 3 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب