قطره آهن فرزندم را چطور به او بدهم؟ قطره قطره آهن تا سیاهی دندان!

حمزه زارع 3 سال پيش

بهتر است پس از چکاندن قطره آهن کمی ‌به فرزندتان آب بدهید در کودکان بزرگ‌تر می‌توان قطره آهن را با آب‌میوه‌هایی مانند سیب و پرتقال مخلوط کرد و با نی به آن‌ها داد. یادتان باشد بعد از خوراندن قطره آهن، با گاز مرطوب یا مسواک مخصوص شیرخواران، دندان‌های فرزندتان را تمیز کنید. مهم‌ترین ماده‌غذایی که باعث کاهش جذب آهن می‌شود شیر و لبنیات است. چای هم جذب آهن را مختل می‌کند، پس بعد از خوراندن قطره آهن به فرزندتان شیر ندهید. بهترین زمان خوراندن قطره آهن در فواصل بین شیردهی است.

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 12 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران M P M P قطره آهن بايد روي زبان بچه ريخته شود و بلافاصله بعد از آن آب به كودك بدهيد. سعي كنيدقطره را با آب ميوه مخلوط نكنيد چون آب ميوه ها داراي آنتي اكسيدان هستند و كارايي قطره را پايين مي آورد من تا يك سالگي به فرزندم قطره آهن دادم و طبق مشورت با پزشك الان كه 16 ماهشه بعد از يك سالگي از شربت آهن +آد استفاده مي كنم(نميدونم ايران شربتشو داره يا نه)
مي پسندم 3 3 سال پيش
زینب منجزی زینب منجزی بوسیله سرنگ یا قطره چکان روی زبان بچه بریزید طوری که با دندان او برخورد نداشته باشد وفورا کمی آب به او بدهید تا اثر آن از روی زبان از بین برود
مي پسندم 0 3 سال پيش
مریم  جباری مریم جباری ممنون ازدوستان خوبم همه توضیحات لازم را دادند
مي پسندم 0 3 سال پيش
م ه م ه آهن از جمله ریز مغذی‌های مهمی است که برای خون‌رسانی، رشد و تکامل مغز استفاده می‌شود. در دوره جنینی، هموگلوبین بدن از طریق خون مادر تامین می‌شود و ذخیره آن تا ۶ ماهگی در بدن کودک باقی می‌ماند.
مي پسندم 0 3 سال پيش
م ه م ه سیاه شدن دندان‌ها نشانه پوسیدگی است؟بسیاری از والدین با تغییر رنگ دندان‌های فرزندشان تصور می‌کنند دندان او پوسیده است اما اگر دندان سیاه، بافت و اندازه طبیعی خود را حفظ کرده و کاملا سالم و صاف باشد نباید نگران پوسیدگی آن بود.
مي پسندم 0 3 سال پيش
1 2 3 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب