براي درمان آفت دهان چه كنيم؟

a b 4 سال پيش
0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 18 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران سمیرا سادات شجاعی سمیرا سادات شجاعی برای پیشگیری از بروز آفت‌ دهان‌ رعایت نکات زیر ضروری است: - دندان های‌ خود را روزانه‌ حداقل‌ دو بار مسواک‌ بزنید و مرتب از نخ‌ دندان‌ استفاده‌ کنید تا تمیزی‌ و سلامتی‌ دهان‌ و دندان ها حفظ‌ شود. - حتی ‌المقدور سعی‌ کنید استرس نداشته‌ باشید. - از تماس‌ نزدیک‌ با افراد دچار عفونت خودداری‌ کنید. - دقت‌ کنید که‌ آفت‌، بیشتر بعد از خوردن‌ چه‌ نوع‌ غذایی‌ رخ‌ می ‌دهد. - از خوردن‌ غذاهایی‌ که‌ به‌ نظر باعث‌ آغاز حمله‌ می ‌شوند، خودداری‌ کنید. تنها راه درمان آفت راجعه (برگشت پذیر)، رعایت مواردی است که باعث صدمه و تحریک مخاط دهان می ‌شود، مثلا از مصرف غذاهای سفت و خشن مانند برنج برشته شده (ته دیگ) و یا مسواک زدن به طرز ناصحیح، خوردن گردو و غذاهای محرک خیلی سرد و خیلی داغ خودداری شود. - همچنین بهتر است آزمایش هایی جهت اندازه گیری آهن خون و ویتامین B12 و اسید فولیک نیز داده شود تا چنانچه کمبودی از این لحاظ در بدن وجود دارد، برای همیشه برطرف گردد. اگر علائم دیگری مثل زخم در ناحیه ی تناسلی و مشکل چشمی یا مفصلی وجود نداشته باشد، موارد یاد شده کفایت می ‌کند. - عموما بیماری در اکثر بیماران با گذشت عمر بهبود یافته یا دفعات عود کم می‌ شود. در صورتی که در یک فرد بالغ آفت شروع یا تشدید شود، بایستی به یک عامل زمینه‌ای مشکوک شویم.
مي پسندم 3 4 سال پيش
محمد سالاری بنا محمد سالاری بنا آفت زخم سطحی و كوچك است كه اطراف آن قرمز است و سوزش نیز دارد. این زخمها ممکن است در روی زبان، لثه ها و فضای داخل دهان ایجاد شود. آفت در هر سنی ممکن است فرد را مبتلا کند این بیماری اغلب نیاز به درمان ندارد. درد آن پس از چند روز فروکش کرده و خود زخم نیز در طی 3-1 هفته کاملاً بهبود می یابد.علت آفت دقیقا مشخص نیست ولی اگر عود مكرر دارد نشانه یك بیماری است برخی عوامل باعث بروز آن می شود مثل استرس ، ،غذای سفت ،حساسیت غذایی و دارویی ،كمبود اهن و اسید فولیك . در بعضی موارد ممکن است آفت نشاندهنده بیماریهای دیگری مانند بیماری بهجت باشد . آفت درمان قطعی ندارد . استفاده از داروها می تواند علایم را در فرد کاهش دهد . داروهای مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، مانند استفاده از جوش شیرین ، استفاده از شربت دیفن هیدرامین ، مالیدن یک پماد کورتونی بر روی آن مانند تریامسینولون و نیز عسل .
مي پسندم 0 4 سال پيش
سهیل سلطانزاده سهیل سلطانزاده استفاده از محلول دها ن شویه پرسیکا ک این محلول گیاهی بوده و عوارض سوئی هم برای فرد نخواهد داشت.
مي پسندم 0 4 سال پيش
نگين بختياري نگين بختياري همه دوستان راه حل هاشون رو گفتن ولي يه راه خيلي مهم رو مثل اينكه كسي نمي دونه . من هميشه آفت و تبخال مي زدم . براي همين هميشه دنبال راهي براي درمان اون بودم . يك نوع محلول گياهي كه تو داروخانه ها موجوده وجود داره كه واقعاً معجزه مي كنه . براي من كه اينطور بود . اين محلول اسمش پرسيكا است . پرسيكا نه تنها براي آفت دهان بلكه براي امراض و عفونتهاي شديد دهان و لثه هم كاربرد داره و بسيار مفيد است . دستور العملش هم تو خودش هست . من براي آفت از دستور العمل مخصوص عفونت شديد استفاده مي كردم يعني 30 قطره و يك روزه دردم از بين مي رفت .اين محلول مثل دهانشويه استفاده ميشه و خواركي هم هست . بار اول شايد يه كمي بسوزونه ولي درد رو كامل از بين مي بره و باعث ميشه در عرض 2 تا 3 روز جاي آفت هم ترميم بشه . واقعاً عاليه .
مي پسندم 0 4 سال پيش
طاهره گلشن طاهره گلشن زخم های آفتی به طور معمول بین یک تا دوهفته بهبود می یابند.در مدت وجود زخم هت رعایت کامل بهداشت دهان وپرهیز از خوردن غذاهای تند ، اسیدی ونمکی لازم است زیرا این غذاها باعث تحریک زخم ها می گردند. استفاده از دهان شویه های قوی به سبب تحریک زخم ها توصیه نمی شود.
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 2 3 4 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب