كسي در مورد خواص هليله سياه اطلاعاتي دارد؟

سميه خانمحمدي 4 سال پيش
0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 5 ديدگاه
جعفر نجفي چهر جعفر نجفي چهر يكي از آشنايان ما براي درمان سفيدي مو استفاده كرد و نتيجه گرفت
مي پسندم 0 4 سال پيش
م ه م ه مزاج :مي گويند هليله زرد از سياه آن گرم تر است . مي گويند هليله هندي کمتر از هليله کابلي سرد است .همه ي هليله ها سرد و خشکند . خاصيت :همه انواعش در بيماري مراره مفيد است . آرايش:هليله سياه رنگ و رو را زرد مي گرداند . دمل و جوش :همه انواع هليله در معالجه جذام مفيدند . سر :هليله کابلي دواي سردرد است و حواس و هوش و عقل را نيرو مي دهد . چشم :هليله زرد در سست شدن جسم معالج است و اگر در چشم بکشند مواد سيلاني را قطع مي کند . سينه :خوردن آن تپش و علت ناشي از ترس را درمان مي کند . اندام هاي غذا :هليله عموماً و به ويژه دو نوع سياهش و علي الخصوص پرورده مرباي آنها تقويت معده مي کنند ،سستي معده را از بين ببرند ، معده را دباغ مي دهند ،تنقيه مي کنند ، خشک مي نمايند و کمک هضم طعام هستند . هليله زرد باغ خوبي براي معده است .اما هليله چيني در اين عمل از کابلي ناتوان تر است .هليله کابلي نوعي دل بهم خوردن به دنبال دارد . ولي در علاج استسقا سودمند است . اندام هاي دفعي :هليله هاي کابلي و هندي با روغن زيتون بجوشند شکم را بند مي آورند . هليله زرد براي بيرون راندن صفرا و بلغم اندکي خوب است . هليله سياه سودا را بيرون مي آورد و در علاج بواسير مفيد است . هليله کابلي سودا و بلغم را خارج مي کند و مي گويند داروي قولنج است . تب ها :هليله کابلي در علاج تب هاي کهنه مفيد است . موفق وپیروز منابع: http://www.rasekhoon.net
مي پسندم 1 4 سال پيش
م ه م ه هلیله زرد : نحوه استفاده : هم خوراکی و هم برای سرمه چشم به کار میرود خواص : اگر سرمه شود برای اشک ریزی چشم مفید است و اگر یک در هم از را با قند بخورند معده و قلب را تقویت میکند. هليله چندين گونه است زرد نارسيده ، هليله سياه هندي که رسيده و چاق تر از نارسيده است . هليله کابلي از همه قسم هاي هليله درشت تر است . هليله چيني هم هست که از همه باريک تر و ريزتر و سبک تر است . بهترينش زرد بسيار ،زرد مايل به سبز سنگين وزن و پر مايه و سخت است . هليله کابلي هر آنچه پر گوشت تر و سنگين تر است و در آب فرو نشيند و رنگش به سرخي بزند بهتر است . از هليله چيني هر آنچه نوک دارد خوب است .
مي پسندم 1 4 سال پيش
م ه م ه هليله: اين گياه به صورت هليله زرد و هليله سياه وجود دارد و در ايران بيشتر در منطقه سيستان و بلوچستان مي رويد. هلیله سیاه: قدیمى ها مى گفتند هر كس مدتى از این گیاه تلخ بخورد مى تواند ستاره ها را در روز ببیند! گذشته از این مزاح، تحقیقات نشان داده اند هلیله سیاه براى تقویت ذهن، حافظه و حواس ظاهرى و باطنى سودمند است و به آشفتگى ذهنى و به هم ریختگى حواس كمك مى كند. هلیله سبب تصفیه سم از بدن به ویژه خون و شست وشوى كامل معده مى شود و جریان انرژى حیاتى در بدن را متعادل مى كند. از دیگر خواص بارز هلیله، تقویت چشم ها و بالا بردن قدرت دید است. هلیله داراى انواع دیگرى به نام هاى هلیله زرد، هلیله كابلى و چینى نیز هست. به خاطر مزه نه چندان شیرین این گیاه مى توانید كمى از آن را به همراه شیر یا ماست میل كنید. همچنین این گیاه رو برای جلوگیری از سفید شدن مو هم استفاده می کنند.
مي پسندم 1 4 سال پيش
طاهره گلشن طاهره گلشن 1. مزاج این گیاه گرم وخشک است . 2. تقويت كننده حافظه مي‌باشد روزي يك عدد مصرف شود. 3. براي تقويت بينايي روزي يك عدد ميل شود. 4. براي درمان جذام مفيد مي‌باشد. 5. تقويت معده مي‌باشد. 6. ضد سودا مي‌باشد. 7. براي جلوگيري از سفيدشدن مو به مدت يك سال روزي يك عدد كوبيده با كمي آب ميل شود يا اين كه روزي يك عدد داخل دهان گذاشته بمكيد. 8. براي رفع سوءهاضمه هر شب يك عدد ميل شود. 9. براي درمان بواسير و يبوست شب قبل از خواب يك كپسول از پودر آن ميل شود. 10. مصرف زياد آن باعث زردي چهره و تورم غدد لنفاوي مي‌گردد.
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب


ساير بحث ها از سميه خانمحمدي

اگر فشار خونمان افتاد چكار بايد كنيم؟
درسته كه بچه هاي اول باهوشترند؟
در مورد چاي سفيد چه مي‌دانيد؟
چگونه ميتوان تب نوزادان را پايين آورد؟
آيا مصرف مكمل هاي غذايي بي ضرر است؟
چه كنيم كه با خوردن شير دچار نفخ نشويم؟
آيا مصرف شير در پيشگيري از سكته موثر است؟
هفته اي چند عدد تخم مرغ بايد مصرف كرد؟
چرا رشد ناخنهای خانمها از آقایان کمتر است؟
سونوگرافي براي زنان باردار يا جنين خطر ندارد؟
گذاشتن يخ رو محل ضرب ديدگي تا چند ساعت تاثير داره؟
آيا مصرف محصولات ژنتيكي (ميوه و ...) سرطانزاست؟
آيا خانمها اسيد فوليك را فقط بايد هنگام بارداري مصرف كنند؟
آيا رشد موهاي كسانيكه پوست چرب دارند بيشتر است؟
براي جلوگيري از ساييدگي دندانها به هم چكار ميتوان كرد؟
آيا از نظر ارزش تغذيه اي فرقي بين ليمو عماني سفيد و سياه هست؟
آيا تاثير پودر سنجد بر روماتيسم و پوكي استخوان ثابت شده است؟
آيا شوره همان پوسته سر است؟
ناراحتيهاي معده و سيستم گوارش تا چه حد باشد مانع روزه گرفتن ميشود؟
در صورت حذف گوشت از رژيم غذايي چه موادي را ميتوان جايگزين آن كرد؟