جلوگيري از سياه شدن سيب - سيب زميني - موز و قارچ

مطمئناً تا به حال دچار این مشکل شده اید که پس از پوست کندن سیب جهت تهیهِ سالاد میوه یا موز جهت تهیهِ انواع دسرها آنها به سرعت در مجاورت با هوا رنگ اصلی خودشان را از دست می دهند. این مسئله هنگام پوست کندن سیب زمینی هم تا زمان سرخ کردنش صادق است و همچنین اکثر خانم های خانه دار از سیاه شدن و تغییر رنگ قارچ هم پس از شستشو یا ماندن آن در یخچال شکایت دارند.

برای سیاه نشدن سیب زمینی تنها کافی است پس از پوست کندن و خلال کردن یا ریز کردن آن مقداری آب ولرم را در ظرفی ریخته و یک قاشق چایخوری سرخالی نمک به آن بیفزایید و تا زمان استفاده سیب زمینی ها را در آن آب نمک نگه دارید. نمک موجود در آب هم باعث مزه دار شدن سیب زمینی شده و هم از پس دادن ویتامین های سیب زمینی به آب جلوگیری می کند.

جهت جلوگیری از سیاه شدن موز، سیب و قارچ نیز باز هم چارهِ کار استفاده از چند قطره لیموترش است. کافی است پس از پوست کندن و قاچ کردن این مواد آنها را در کاسه ای بریزید و مقدار کمی (نصف یک لیموترش کوچک کافی است آبلیموی تازه روی آن بچکانید و ظرف را طوری تکان دهید که آبلیموها به تمام مواد آغشته شوند. حال می توانید با خیالراحت قارچ را با همان رنگ اولیهِ خود در فریزر قرار دهید و با موز و سیب خود نیز سالاد میوه ای درست کنید که هیچ وقت سیاه نمی شود.

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 4 ديدگاه از 4 ديدگاه
بهترين پاسخ بر اساس راي كاربران مهشيد طاهري مهشيد طاهري خيلي ممنون مفيد بود مخصوصا در مورد قارچ
مي پسندم 1 4 سال پيش
محبوبه فرخی محبوبه فرخی ممنون آقا فرهاد عالی بود
مي پسندم 0 4 سال پيش
میترا  - میترا - نقل قول از مهشيد طاهري خيلي ممنون مفيد بود مخصوصا در مورد قارچ *********************************
مي پسندم 0 4 سال پيش
مینا کرمپور مینا کرمپور موز پوست نگرفته را چگونه نگه داری کنیم که زود سیاه نشود ؟
مي پسندم 0 4 سال پيش
1 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب