طرز تهیه بستنی خانگی

ندا «-•-» 3 سال پيش

طرز تهیه بستنی خانگی

0 نفر اين را مي پسندند
مشاهده 0 دنبال كننده
در حال نمايش 5 ديدگاه از 6 ديدگاه
MORAD NAZARI MORAD NAZARI مواد لازم 1 کیلو شیر250 گرم شکر30 گرم ثعلبنصف استکان گلابیک سوم قاشق چایخوری زعفران سائیده100 گرم خامه
مي پسندم 1 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI طرز تهیه:شیر را می جوشانیم و بعد حرارت آن را ملایم کرده و زعفران حل شده در گلاب را اضافه می کنیم و شکر و ثعلب مخلوط شده را هم کم کم به آن اضافه کرده، با چنگال مرتب به هم می زنیم تا شکر و ثعلب در شیر حل شود.
مي پسندم 1 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI پس از خنک شدن مایع بستنی، آن را در ظرف فلزی ( استیل) می ریزیم و در ظرف پر از یخ نرم شده قرار می دهیم و با همزن مرتب به هم می زنیم تا بستنی خودش را گرفته وسفت و کشدار شود. ظرف را در فریزر قرار می دهیم و بعد از نیم ساعت آن را در می آوریم و مجدداً با همزن خوب می زنیم تا بستنی آماده شود. موقع سرو می توانیم آن را در ظرف بستنی خوری بریزیم و با یک قاشق سوپخوری شربت آلبالو آن را تزئین کنیم و یا به طریق زیر به آن خامه تکه تکه شده اضافه کنیم.
مي پسندم 1 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI خامه را با کاردک فلزی یا پلاستیکی به کف سینی به قطر 2 میلی متر بکشید و آن را در فریزر و یا یخدان قرار دهید.پس از سفت شدن آن را با کاردک از سینی جدا کرده و به بستنی اضافه کنید . موقع سرو از پودر پسته هم می توانیم استفاده کنیم. نکات تغذیه ای: به علت وجود شیر و خامه در بستنی، برای افرادی که به مقدار کم لبنیات می خورند، می تواند مفید باشد ولی خواص شیر را نخواهد داشت.کل انرژی این مقدار بستنی، 1735 کالری است. این مقدار اگر توسط 10 نفر میل شود، سهم هر فرد 5/173 کالری خواهد بود.
مي پسندم 1 3 سال پيش
MORAD NAZARI MORAD NAZARI تهیه این بستنی آسان‌تر از آن است که فکرش را هم بکنید.زمان تهیه: 5 دقیقهمقدار تهیه:‌برای یک نفرمواد لازم:موز کوچک یخ‌زده: یک عدد، به قطعات ریز در آید.شیر کم چرب: سه قاشق غذاخوریگردو خرد شده: یک قاشق غذاخوریطرز تهیه:• قطعات یخ‌زده موز را با شیر درون دستگاه مخلوط کن و یا غذاساز بریزید.• آن‌ها را درون دستگاه خوب با هم مخلوط کرده تا غلیظ شوند.• بستنی را درون ظرف مورد نظر ریخته و روی آن را با گردو تزیین کنید.
مي پسندم 0 3 سال پيش
1 2 

ارسال مطلب به هايپركلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب