club

چگونه از بامیه برای درمان دیابت استفاده کنیم

مرضیه شریفی 7 سال پیش
چگونه از بامیه برای درمان دیابت استفاده کنیم

در علم پزشکی روز ثابت شده است که بامیه بدلیل تاثیر بر سطح قند خون می تواند موجب بهبود برخی از بیماریها همچون دیابت شود. بیشتری ترین مزیت بامیه در آن است که علاوه بر اینکه عاری از کلسترول یا روغن های اشباع شده است، حاوی مقدار کمی کالری بوده اما سرشار از مواد مغذی بدون عوارض جانبی می باشد.

برخی مطالعات نشان می دهند که بامیه موجب کاهش سطح قند خون می شود. افرادی که از آب بامیه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند، شاهد کاهش سطح قند خون هستند. این افراد چند برش بامیه را با پوست به مدت یک شب در ظرف آبی قرار داده و هنگام صبح آن را می نوشند. بامیه در درمان دیابت بسیار موثر است. دلیل تاثیر آن بر قند خون، در پوست آن نهفته است زیرا فیبر موجود در پوست موجب کاهش جذب گلوکز در روده می گردد.
بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که بامیه علاوه بر درمان دیابت می تواند از سرطان و برخی از بیماریهای دیگر نیز پیشگیری کند. این میوه سرشار از فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان می باشد.

مصرف آب بامیه می تواند موجب پیشگیری و درمان یبوست نیز گردد. همانطور که ذکر شد بامیه موجب پیشگیری سرطان به ویژه سرطان روده می شود. علاوه بر این در صورتی که بامیه در هنگام صبح مصرف شود، در درمان افسردگی و افزایش سطح انرژی بدن نیز موثر است. بامیه می تواند موجب کاهش التهاب گردد، بنابراین گلو درد، زخم و التهاب ریه را کاهش می دهد.

منبع :http://golestan.hyperclubz.com

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب