club

انواع روغن های طبیعی برای زیبایی پوست و مو

مرضیه شریفی 7 سال پیش
انواع روغن های طبیعی برای زیبایی پوست و مو

همه افراد بویژه خانمها به زیبایی پوست و موی خود اهمیت می دهند و برای رسیدن به این هدف خود به روش های مختلف متوسل می‌شوند. یکی از این روش ها استفاده از گیاهان دارویی و روغن های گیاهی است که اتفاقا موضوع بحث این مطلب ما با شما عزیزان همراه در این خصوص است و درباره انواع مختلف روغن ها برای لطافت پوست و مو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که امید داریم مورد استفاده شما قرار گیرد. با ما همراه باشید.

زیبایی پوست و مو
در ابتدا به شما عزیزان می گوییم که برای تقویت مو، پوست و ناخن می توانید از انواع روغن های طبیعی استفاده کرده و به این ترتیب از استفاده ی مواد شیمیایی بی نیاز می شویم و از اثرات سوء آنها نیز دور می مانیم.

روغن های طبیعی مفید برای زیبایی پوست و مو:
خواص روغن زیتون برای زیبایی پوست و مو
روغن زیتون غنی از ویتامین ( A، B ، E، D ، K ) می باشد و برای مو و پوست بسیار مفید است. اسم این روغن برای برای شما بسیار آشناست و شاید شیشه آن را هر روز جلوی چشم خود دیده باشید اما از خواص شگفت انگیز آن برای پوست ومو کمتر بدانید .

فواید روغن فندق برای زیبایی پوست و مو
روغن فندق پاک کننده ای مناسب برای پوستهای چرب می باشد. این روغن برای پوست های حساس بسیار مفید است. بسیاری از مردم پوست بسیار حساس دارند و آنها باید روغن مناسب پوستشان را با دقت انتخاب کنند. روغن دانه انگور غیر آلرژی است، به خوبی نفوذ پذیر و برای حساسیت های پوستی بسیار خوب است. روغن های دیگر مانند سبوس برنج، گلرنگ، آفتابگردان، بادام شیرین و هندوانه نیز مناسب هستند.

خواص روغن نارگیل و زیبایی پوست و مو
روغن نارگیل را برای جلوگیری از پیری پوست استفاده کنید. خوب است بدانید که طلای طبیعت لقب روغن نارگیل است. روغن نارگیل می تواند برای مقاصد مختلف زیبایی استفاده شود. این روغن را در صورت و بدن و همچنین به عنوان درمان موهای خود می توانید استفاده کنید .
این ” روغن عجیب ” بوی شگفت انگیز دارد! نه تنها آن را می توانید برای جلوگیری از پیری پوست استفاده کنید بلکه این روغن به مبارزه با رادیکال های آزاد و تغذیه پوستتان می تواند کمک کند.
از دیگر خواص این روغن شگفت انگیز باید گفت که روغن نارگیل می توانید برای آفتاب گرفتن، و در معرض نور خورشید استفاده شود. و همچنین می توان برای موارد درمانی تسکین دهنده مورد استفاده قرار گیرد و همچنین پاک کننده خوبی برای گریم و آرایش روی صورت می باشد .
بسیاری از محصولات مراقبت از مو، دارای روغن نارگیل هستند و این تصادفی نیست. روغن نارگیل دارای ظرفیت زیادی برای نفوذ در مو و تغذیه و استحکام ریشه مو را دارد. استفاده از روغن نارگیل یک بار در هفته به عنوان ماسک مو می تواند باعث تغییر شگفت انگیزی در موها شده وآن ها را شاداب و درخشان کند. برای این کار روغن را روی بخار آب کمی گرم کنید تا به صورت مایع در بیاید اما بیش از حد گرم نکنید سپس آن را به پوست سر به آرامی ماساژ داده و سپس به تمام موها و در طول موها بکشید به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید روی سر بماند و با یک کلاه رنگ موهای خود را بپوشانید .و بعد از این مدت زمان موها را به طور معمول بشویید .

روغن بابونه و نعناع
احتمالا شما این گیاهان را به عنوان یک چای آرام بخش می شناسید، اما روغن این گیاهان نیز مانند گل افتاب گردان می توانند یک اثر تسکین دهنده بر روی پوست شما داشته باشد. متخصصان پوست آن ها را به عنوان یک ضد التهاب و ضد عفونی کننده که می تواند قرمزی، سوزش، و احتمال عفونت را کاهش دهد می شناسند. روغن نعناع به عنوان تسکین دهنده به کار می رود.

شگفتی های روغن بادام برای زیبایی پوست و مو
روغن بادام برای نرم شدن پوست صورت، دست ها، بدن و موهای شما استفاده شود

خواص روغن بادام شیرین برای زیبایی
این روغن غنی از ویتامین های E و K و اسیدهای چرب ضروری است، بامحافظت از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد وآلودگی محیط به شما کمک می کند .
روغن بادام شیرین دارای بوی بسیار دلپذیر است و می تواند برای نرم شدن پوست صورت، دست ها، بدن و همچنین برای موهای شما استفاده شود. هنگامی که بر روی مو استفاده می شود، کمک می کند تا موها تغذیه شده وریشه موها محکم شوند. روغن بادام یک مرطوب کننده بسیار عالی است.

منبع :http://golestan.hyperclubz.com

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب