club

دندان‌های عقل را نکشید

gole yas 8 سال پیش
 دندان‌های عقل را نکشید

عزت‌الله خاصی متخصص دندانپزشکی و پیشگیری و بهداشت ایمنی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ضرورت اهمیت به درمان پوسیدگی‌های سطحی دندان‌های عقل، گفت: با توجه به اینکه دندانهای عقل در قسمت‌های تحتانی فک قرار دارند و دارای ریشه‌های بلند و ناموزون هستند، در صورت بروز پوسیدگی‌های عمیق و مشکلات ریشه‌ای عصبی در این دندانها درمان آن مشکل و در برخی موارد ناممکن است.

وی در ادامه افزود: از این رو در چنین مواقعی کشیدن این دندانهای عقل راهکاری رایج است و به همین جهت توصیه می‌شود افراد حتما به سلامت دندانهای عقل توجه نمایند و در صورت بروز هر مشکل و پوسیدگی سطحی سریعا اقدام به درمان آن نمایند.

دکتر خاصی با اشاره به مواردی که کشیدن دندان عقل مجاز است گفت: کشیدن دندانهای عقل فقط در مواردی همچون، پوسیدگی‌های عمیق،‌ مشکلات عصبی و بروز درد، انحراف این دندانها به اطراف فک و فشار به بافتهای اطراف است که مجاز است.

این متخصص دندانپزشکی و پیشگیری و بهداشت ایمنی،‌ ادامه داد: در مدتی که دندان عقل در سیستم جویدن مشارکت داشته باشد و با دیگر دندانها هم ردیف و جفت باشد باید حدالمقدور از کشیدن آن خودداری نمود.

منبع :http://www.shahrekhabar.com/medical/14485199407411...
22 نفر این را می پسندند
مشاهده 3 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 5 دیدگاه
محمد علیجان فرزادلاهیجی محمد علیجان فرزادلاهیجی بسیار جالب بود ممنونم
5 سال پیش
معصومه بختیاری معصومه بختیاری کثر افراد در سنین 45 به بالا دندانهای اسیاب سالمی ندارن ویا در سنین کمتر برای درمان دندان مجبور به عصب کشی وپ ترمیم وحتی مواردی ارتودنسی اجباری هستن واز طرفی چون در کشور ما درمان دنرانپزشکی تحت پوشش هیچ بیمه ایی نیست وهزینه های سرسام اوری دارد پرداخت این هزینه ها برای خیلی از افراد امکان پذیر نیست وهیچ اقدامی برای درمان دندانخایشان انجام نمیدهند ودراخر مجبور به کشیدن دندانهایشان میکنند.بهتر است در این خصوص راه حل اساسی ارائه گردد.
6 سال پیش
معصومه بختیاری معصومه بختیاری با این نظربسیار موافقم.ولی در بسیاری از مواردی که مردم جامعه ما برای رسیدگی به دندانهایشان دیر اقدام میکنن تا جائیکه دندان دیگر کاملا از بین میرود ،دلیلش بالا بودن هزینه های دندان پزشکی است.وبعضی افراد توان مالی کافی برای درمان وندانهای خود وخانوادشان را ندارن
6 سال پیش
نينا دستپاک نينا دستپاک تشكر .از مطالب استفاده كردم
7 سال پیش
علی دربان حسینی علی دربان حسینی مفید بود
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب