club

سیب زمینی شکم پر

سیب زمینی شکم پر

کمپیر یکی از غذاهای پرکالری و مقوی ترکیه‌ای است که اگرچه به سرعت آماده می‌شود ولی مضرات غذاهای فست‌فودی را ندارد. این غذا در کمتر از نیم‌ساعت آماده می‌شود، البته به شرطی که از سبزیجات کنسروی استفاده کنید.

مواد لازم برای ۱ نفر:
۱ عدد سیب‌زمینی درشت ۳۰۰ گرمی یا ۲ عدد ۱۵۰ گرمی
۲ قاشق‌سوپخوری زیتون حلقه‌ای سبز
۲ قاشق‌سوپخوری زیتون حلقه‌ای سیاه
۳ قاشق‌سوپخوری دانه ذرت
۳ قاشق‌سوپخوری ترشی کلم قرمز
۲ قاشق‌سوپخوری فلفل دلمه‌ای رنگی خردشده
۱۰ گرم کره
۲ قاشق‌سوپخوری پنیر پارمسان
۳ قاشق‌سوپخوری پنیر پیتزا
به مقدار لازم نمک و فلفل
۴ قاشق‌سوپخوری ژامبون مرغ یا گوشت خلالی‌شده

طرز تهیه:
۱ـ پوست سیب‌زمینی را با روغن چرب کرده و به مدت یک ساعت در فر اجاق گاز با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا تنوری شود. سپس آن را از فر بیرون آورید و یک‌سوم از نیمه بالای سیب‌زمینی را با چاقو ببرید سپس کره را روی سیب‌زمینی بریزید و با چنگال گوشت سیب‌زمینی را له کنید، کمی هم نمک و فلفل به آن اضافه کنید. حالا همه مواد شامل ذرت، انواع زیتون، فلفل دلمه‌ای رنگی و ژامبون را داخل سیب‌زمینی بریزید و روی آن هم پنیر پارمسان و پنیر پیتزا بریزید و سیب‌زمینی را دوباره به مدت ۵ دقیقه داخل فر قرار دهید البته این بار شعله بالای فر را روشن کنید تا پنیر پیتزا روی مواد آب شود.
اگر فر در دسترس ندارید، می‌توانید سیب‌زمینی را روی اجاق گاز آب‌پز کرده یا داخل مایکروفر بپزید. برای پختن سیب‌زمینی می‌توانید سیب‌زمینی را داخل کیسه فریزر قرار داده و با حداکثر قدرت مایکروفر ۱۵ دقیقه بپزید. البته بهتر است مرتب آن را امتحان کنید.

منبع :http://www.takhfifbartar.com/blog/217/%D8%B3%DB%8C...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب